Un bărbat în vârstă de 52 de ani a fost rănit, duminică dimineața, într-un accident rutier produs pe Calea Dumbrăvii din municipiul Sibiu.
“Din primele cercetări efectuate la fața locului, polițiștii rutieri au stabilit faptul un că, pe fondul unor cauze ce urmează a fi stabilite, s-a produs o coliziune in care sunt implicate un autoturism condus de un sibian în vârstă de 42 de ani, și o motocicletă, condusă de un bărbat în vârstă de 52 de ani, din București”, a declarat Luciana Lazăr, purtător de cuvânt IPJ Sibiu.
În urma impactului, motociclistul a suferit mai multe leziuni și a fost transportat la spital.
“Un echipaj SMURD cu medic și motocicleta SMURD au intervenit de urgență pe Calea Dumbrăvii din municipiul Sibiu la un accident rutier în care au fost implicate o motocicletă și un autoturism. Un bărbat în vârstă de 52 de ani care conducea o motocicletă a suferit un traumatism la picior și escoriații la mână, fiind transportat la UPU Sibiu conștient”, a precizat Sg. maj. Raluca Marcu, purtător de cuvânt ISU Sibiu.