Cum se vede Sibiul în mișcare, tema unui concurs de fotografie

Acasa >

Articol

Cu prilejul Săptămânii Europene a Mobilității, organizatorii evenimentului au lansat un concurs de fotografie adresat tuturor celor pasionați de această artă.

Imagine intercalată
Imagine intercalată

Potrivit unui anunț al Primăriei Sibiu, ”Primăria Sibiu împreună cu partenerii săi a înscris și în acest an Sibiul în campania Săptămâna Europeană a Mobilității inițiată de Comisia Europeană și care se desfășoară în perioada 16-22 septembrie.

Printre mai multe acțiuni pregătite pentru cei care doresc să participe și să marcheze importanța unei mobilități sustenabile, se numără și un concurs de fotografie care se desfășoară pe tot parcursul acestei săptămâni.

Cum puteți participa la concurs?

1.Fie că vă deplasați în oraș cu bicicleta, cu transportul public sau pe jos, va invităm să realizați fotografii cu Sibiul, cu focus pe mobilitatea alternativă. Ne dorim să primim instantanee ale unui Sibiu care, treptat, face trecerea spre mobilitatea curată și lasă mașina acasă. Căutăm să vedem orașul din perspectiva dumneavoastră, a celor care conștientizează importanța deplasării în oraș cu mijloace alternative, mai prietenoase cu mediul, adică cu aerul pe care îl respirăm cu toții.

2.Transmiteți-ne fotografiile pe adresa saptamanamobilitatii@sibiu.ro până în data de 22 septembrie, ora 24.00, fie atașate de e-mail, fie printr-un link de transfer. Precizăm că transmițând aceste fotografii, vă exprimați automat acordul ca Primăria Sibiu să le utilizeze în scopul acestei campanii.

3.Echipa proiectului din Primăria Sibiu le va alege pe 13 dintre cele mai reușite, care exprimă cel mai bine ideea acestei campanii de conștientizare, și le va include într-un calendar de birou pe care îl vor primi cadou autorii acestor instantanee.

Săptămâna Europeană a Mobilității continuă până în 22 septembrie! Citiți aici mai multe detalii despre acțiunile pregătite: https://sibiu.ro/primaria/comunicat/12763”.

17 septembrie 2024 la 09:03

Leave a Reply

Stiri similare:

Vezi mai multe >
Autor Ovidiu BOICA
acum 4 ore
Alex Curtean (ACS Mediaș) crede că echipa sa a pierdut nemeritat. ”Băieții s-au autodepășit!”
În ciuda unei noi înfrângeri, 2-1 cu ocupanta locului secund, CSM Unirea Alba Iulia, pe Stadionul ”8 Mai”...
Actualitate
3 min de citit
Autor Ovidiu BOICA
acum 4 ore
Din înfrângere în înfrângere! Mediașul ajunge la șapte meciuri consecutive pierdute în Liga 3
După eșecul din ultima etapă a sezonului regular, 0-1 acasă, cu CIL Blaj, medieșenii au pierdut toate cele...
Actualitate
2 min de citit
Autor b.o.n.
acum 5 ore
Copilă de 16 ani din Sibiu, căutată de poliție după ce nu s-a mai întors la domiciu
Poliţiştii sibieni caută o minoră în vârstă de 16 ani care a plecat de la domiciliu într-o direcție...
Actualitate
1 min de citit
Autor Ovidiu BOICA
acum 6 ore
Primăria Sibiu demarează o nouă etapă de înregistrare GRATUITĂ a terenurilor în cadastru și cartea funciară, în cartierul GUȘTERIȚA
O nouă sesiune anuală de înregistrare gratuită a terenurilor în sistemul integrat de cadastru și carte funciară a...
Actualitate
2 min de citit