Copil pe bicicletă, lovit de o mașină pe strada Lupeni

Acasa >

Articol

Un băiat în vârstă de 13 ani a fost lovit de o mașină, duminică, pe strada Lupeni, din municipiul Sibiu.

Imagine intercalată
Imagine intercalată

Din primele cercetări se pare că băiatul mergea cu bicicleta și ar fi pătruns pe carosabil fără să se asigure, când a fost acroșat de un autoturism condus de către o tânără în vârstă de 20 de ani.

Copilul a fost transportat la spital conștient, cu un traumatism cranian și un traumatism ocular. Baiatul a fost stabilizat de personalul de pe echipajul SAJ și a fost transportat la CPU Luther.

În continuare se efectuează cercetări în vederea stabilirii tuturor circumstanțelor producerii evenimentului.

Imagine intercalată
Imagine intercalată

 

22 mai 2022 la 19:29

Leave a Reply

Stiri similare:

Vezi mai multe >
Autor Maria-Antonia OANA
acum 1 oră
Astrid Fodor, mesaj emoționant după moartea Papei Francisc: „L-am admirat pentru blândețe, empatie și energia molipsitoare”
Primarul Sibiului, Astrid Fodor, a transmis un mesaj de condoleanțe odată cu trecerea la cele veșnice a Papei...
Actualitate
1 min de citit
Autor Maria-Antonia OANA
acum 3 ore
„Udatul” fetelor de Paști, obicei săsesc care încă se păstrează
În a doua zi de Paști are loc „udatul” fetelor,  un obicei preluat din cultura comunităților săsești și...
Actualitate
2 min de citit
Autor Maria-Antonia OANA
acum 5 ore
Fetiță de 7 ani, lovită de mașină lângă Zoo
Un accident s-a produs luni, în a doua zi de Paști, pe Calea Dumbrăvii, zona Zoo. O fetiță...
Actualitate
1 min de citit
Autor Ovidiu BOICA
acum 5 ore
Măldărășanu, după remiza cu Farul: ”Aceeași meteahnă a noastră, nu învățăm din greșeli”. Motivul pentru care nu e supărat pe jucătorii săi
Antrenorul echipei sibiene era dezamăgit, la finalul meciului de la Ovidiu, pentru faptul că echipa sa a obținut...
Actualitate
3 min de citit