Claudiu Niculescu continuă ”curățenia” de iarnă la Șelimbăr. Robert Boboc, al nouălea plecat!

Acasa >

Articol

 

Imagine intercalată
Imagine intercalată

CS Comunal Șelimbăr a anunțat, astăzi, rezilierea contractului cu Robert Boboc, mijlocașul care a evoluat pentru echipa sibiană de când aceasta a promovat în Liga 2.
Boboc este al nouălea jucător plecat din tabăra ”călăreților roșii” în această iarnă, după Alexandru Curtean, Alexandru Dandea, Octavian Ursu, Alexandru Raicea, Robert Riza, Adrian Cîrstean, Alexandru Silveanu și Alexandru Ciocâlteu.
”CSC 1599 Șelimbăr și mijlocașul central Robert Boboc au ajuns la un acord privind încetarea de comun acord a contractului. 
Robert Boboc se desparte de CSC 1599 Șelimbăr după aproximativ 18 luni, acesta sosind echipa noastră în vara anului 2021, imediat după accederea echipei noastre în Liga 2. 
În acest sezon, Robert Boboc, a evoluat în 12 partide, bifând un număr de 725 de minute.
Mult succes în carieră, Robert Boboc!”, este anunțul făcut de clubul din Șelimbăr pe contul de Facebook.
La capitolul sosiri, CSC Șelimbăr i-a anunțat până acum pe fundașii centrali Raul Palmeș și Nestorly Lumbu, Nini Popescu, Florinel Mitrea și portarul Alexandru Roșca, ultimul venit de la UTA Arad sub formă de împrumut.

Autor
17 ianuarie 2023 la 15:55

Leave a Reply

Stiri similare:

Vezi mai multe >
Autor b.o.n.
acum 1 an
Prima victorie din play-off pentru ACS Mediaș. Urmează revanșa cu Ungheniul
Mediașul a bifat primul succes din play-off-ul celui de-al treilea eșalon din a treia încercare. Înfrângerea de pe...
Tribuna sporturilor
2 min de citit
Autor Ovidiu BOICA
acum 1 an
Victorie în deplasare pentru Hermannstadt, în Superligă, după aproape nouă luni. Daniel Paraschiv, hat-trick pe terenul ”Bătrânei Doamne”
Echipa sibiană s-a impus cu 3-1 la Arad, în etapa a IV-a din play-out-ul Superligii. Acesta este primul...
Tribuna sporturilor
2 min de citit