Cauți un job? Vino la Târgul de Cariere Sibiu!

Acasa >

Articol

Târgul de Cariere, cea mai mare rețea de evenimente de recrutare și employer branding din România și Republica Moldova, revine la Sibiu cu o nouă ediție și numeroase oportunități profesionale. Târgul de Cariere | Sibiu va avea loc în 28 și 29 martie, la Hotel Ramada (sala Atlas), și reunește angajatori din diverse industrii, care oferă peste 1.000 de locuri de muncă. În prima zi, evenimentul se va derula în intervalul 11:00 – 18:00, iar în cea de-a doua zi între 11:00 și 17:00.

Imagine intercalată
Imagine intercalată

 

Angajatori din domenii de activitate precum: producție, automotive, IT, marketing, comunicare, finanțe-bănci, BPO sau energie sunt în căutare de talente și abia așteaptă să îți prezinte povestea companiei lor, ofertele de angajare sau oportunitățile pe care ți le pun la dispoziție, pentru a te convinge să li te alături. Printre angajatorii care și-au confirmat, deja, prezența la Târgul de Cariere se numără: Schaeffler România, Azets, BearingPoint, E.ON Dialog, Retrasib, Harting, Atoss, Exelia, Bosch sau Webuild. Printre joburile oferite de companiile participante se numără: specialiști în relații și suport clienți, manageri, programatori, consultanți, ingineri, mecanici, economiști, operatori de producție, studenți pentru diverse internshipuri.

 

Imagine intercalată
Imagine intercalată

Sezon de sezon, Târgul de Cariere aduce angajatorii și candidații mai aproape de îndeplinirea obiectivelor, oferind un cadru dinamic pentru recrutare, employer branding, networking și dezvoltare profesională. Ediția din această primăvară nu face excepție și aduce în prim plan cele mai noi oportunități profesionale și cele mai active companii naționale și internaționale. Așadar, fie că ești în căutarea unui job, vrei să afli noutățile de pe piața muncii, să crești notorietatea brandului de angajator sau să descoperi noi talente care să se alăture echipei tale, Târgul de Cariere este locul potrivit pentru tine, a declarat Maria Petruța, PR Manager la Târgul de Cariere.

 

Competiții de gaming, quiz-uri și premii

 

Târgul de Cariere nu revine la Sibiu doar cu joburi, ci și cu o serie de activități conexe. La eveniment, vor avea loc quiz-uri, în cadrul cărora participanții care vor răspunde corect la întrebări vor câștiga premii oferite de companiile prezente. De asemenea, organizatorii vor pune la dispoziție participanților o zonă de gaming, unde aceștia pot lua parte la diverse competiții, care se vor juca pe Playstation 5.

 

Câștigă premii Logitech G și îmbunătățește-ți experiența la job

 

Logitech G se alătură, și la această ediție, evenimentelor Târgul de Cariere și oferă o serie de premii menite să simplifice activitatea angajaților la locul de muncă (microfoane, căști, mouse-uri, tastaturi). Pentru a le câștiga, candidații trebuie să participe la sesiunile de quiz din cadrul evenimentului și să răspundă corect la întrebări despre piața muncii și mediul profesional.

 

După 19 ani de implicare și dedicare pe piața forței de muncă din România, Târgul de Cariere este locul în care angajatorii și candidații au oportunitatea să interacționeze față în față, să schimbe impresii și să discute despre oportunități profesionale, cultura organizațională, procesul de recrutare sau mediul de lucru. Mai multe informații despre evenimentul din primăvara aceasta pot fi consultate pe site-ul targuldecariere.ro, dar și paginile de social media ale evenimentului – Facebook, LinkedIn, Instagram și Youtube.

 

25 martie 2025 la 08:10

Leave a Reply

Stiri similare:

Vezi mai multe >
Autor Ovidiu BOICA
acum 10 ore
”Călăreții roșii” au câștigat amicalul cu liderul Ligii a IV-a, FC Inter
Echipa din Șelimbăr s-a impus, vineri, la Cisnădie, pe Stadionul ”Măgura”, cu 5-1 în fața ocupantei primului loc...
Actualitate
2 min de citit
Autor Ovidiu BOICA
acum 11 ore
Doar o jumătate de cadou pentru Măldărășanu la împlinirea a 50 de ani. FC Hermannstadt a remizat la Ovidiu, cu Farul
Echipa sibiană a terminat la egalitate, sâmbătă, pe terenul Farului, ratând posibilitatea de a reveni pe primul loc...
Actualitate
5 min de citit
acum 1 zi
Video: Vinerea mare la biserica de pe Mihai Viteazu
Trecerea pe sub Sfântul Epitaf la slujba Prohodului din Vinerea Mare, biserica cu hramurile Înălţarea Domnului şi Sfântul...
Actualitate
1 min de citit
Autor Maria-Antonia OANA
acum 1 zi
Anunț important din partea Muzeului ASTRA privind accesul la Slujba de Înviere
Credincioșii care doresc să participe la Slujba de Înviere de la Biserica din Bezded, din cadrul Muzeului ASTRA...
Actualitate
1 min de citit