Patru eliminări în urma incidentelor de la finalul meciului Chindia – CSC Șelimbăr. Un titular din rândul ”călăreților roșii” va fi suspendat minim două etape

Acasa >

Articol

Cosmin Bucuroiu și maseurul Ovidiu Vaida au primit cartonașul roșu după ultimul fluier al ”centralului” Cătălin Buși la meciul de la Târgoviște.

Imagine intercalată
Imagine intercalată

 

Antrenorul Neluțu Luca nu-l va avea la dispiziție cel puțin două meciuri pe Cosmin Bucuroiu, atacantul fiind eliminat după ce arbitrul Cătălin Buși pusese capăt meciului dintre Chindia și CSC Șelimbăr, de sâmbătă, încheiat nedecis, scor 2-2. Și maseurul Ovidiu Vaida a văzut cartonașul roșu, la fel ca portarul târgoviștean Contra și antrenorul cu portarii, Cezar Lungu.

Arbitrul din Rm. Vâlcea a luat aceste măsuri în urma incidentelor de la finalul jocului, unul extrem de important în economia barajului pentru menținerea în Liga 2.

Imagine intercalată
Imagine intercalată

Antrenorul Neluțu Luca a declarat, pentru TRIBUNA, că lucrurile au degenerat după ce portarul Chindiei, Mario Contra, a încercat să-l scoată în afara terenului pe Bucuroiu, rămas pe gazon în careul de 16 metri advers. ”Bucuroiu era pe jos și portarul lor a încercat să-l ridice. A intervenit și Babic în ajutorul coechipierului lui și s-a creat o încăierare în care s-au implicat și alte persoane. Nu cred că neapărat se impuneau cartonașele roșii, dacă dădea numai avertismente ar fi fost suficient”, susține antrenorul ”călăreților roșii”.

Incidentele de la Târgoviște vor fi analizate în ședința Comisiei de Disciplină a Federației Române de Fotbal la mijlocul săptămânii viitoare.

Credit foto: liga2.prosport.ro

Autor
14 aprilie 2025 la 13:08

Leave a Reply

Stiri similare:

Vezi mai multe >
acum 9 minute
O inimă mică strigă după ajutor: Maria are nevoie de tine ca să trăiască
La doar 1 an și 2 luni, Maria a învățat ce înseamnă suferința. S-a născut cu o boală...
Actualitate
3 min de citit
acum 1 oră
Bogdan Trif, deputat PSD: „Să primim cu bucurie vestea Învierii Domnului”
Să primim cu bucurie minunata veste a Învierii Domnului, ce ne aduce în suflete credința și speranța! Vă doresc,...
Actualitate
1 min de citit
acum 2 ore
Video: Șoseaua Alba Iulia, mai „tânără” cu 46 de ani. Atunci și acum
Șoseaua Alba Iulia este una dintre cele mai importante și mai circulate artere ale Sibiului. Ca multe alte...
Actualitate
1 min de citit
acum 13 ore
Video: Vinerea mare la biserica de pe Mihai Viteazu
Trecerea pe sub Sfântul Epitaf la slujba Prohodului din Vinerea Mare, biserica cu hramurile Înălţarea Domnului şi Sfântul...
Actualitate
1 min de citit