Articol
Două accidente au avut loc în Sibiu, până la orele amiezii, unul pe str. Eueopa Unită, celălalt pe calea Dumbrăvii, informează IPJ Sibiu.
Pe Europa Unită, un sibian în vârstă de 38 de ani care conducea o motocicletă, nu a acordat prioritate la ieșirea dintr-o parcare și a intrat în coliziune cu un autoturism condus de către un bărbat în vârstă de 27 de ani, din județul Gorj. Motociclistul a fost transportat la spital.
Pe Calea Dumbrăvii, în timp ce conducea un autoturism, la ieșirea din curtea unui imobil, un sibian în vârstă de 19 ani a pătruns pe carosabil fără să mai acorde prioritate și a intrat în coliziune cu un autoturism condus de către un alt sibian, în vârstă de 74 de ani.
În acest caz, o femeie de 64 de ani, pasageră în autoturismul condus regulamentar, a suferit leziuni și a fost transportată la spital.